A kategorijas tiesību iegūšana

“A” kategorijas tiesību iegūšana ir iespējama no 24 gadu vecuma. Ja kursants 18 gados ir nokārtojis “A2” kategorija, tad pēc 2 gadu stāža, tas ir 20 gadu vecumā ir atļauts kārtot “A” kategoriju.

Lai iegūtu “A” kategorijas vadītāja apliecību, ir jānoklausās teorijas kurss autoskolā, jānokārto autoskolas teorijas eksāmens. Praktiskā daļa sastāv no 10 obligātajām braukšanas stundām, kur vienas mācību nodarbības ilgums ir 45 minūtes.
Runājot par mācību izmaksām, viss ir atkarīgs no izvēlētās auto/moto skolas. Teorijas kursa cenas svārstās no 20.00Eur līdz pat 70.00Eur, savukārt, vienas akadēmiskās braukšanas nodarbība izmaksās no 17.00Eur līdz 20.00Eur.
Pēc autoskolas pabeigšanas ir jānokārto CSDD teorētiskais eksāmens, kurš sastāv no 30 jautājumiem un ir pieļaujamas 3 kļūdas un vadīšanas eksāmens. Vadīšanas eksāmens sastāv no divām daļām – figūru un braucienu ceļu satiksmē.
Figūru daļa ilgst aptuveni 10 minūtes un topošajam motocikla vadītājam ir jānodemonstrē astoņas figūras. Katrai figūrai ir divi mēģinājumi, ja figūra netiek izpildīta ar otro reizi, eksāmens tiek pārtraukts.
Brauciens ceļu satiksmē ilgst aptuveni 25 minūtes. Tajā eksāmena pieņēmējs pārliecinās par kursanta prasmēm vadīt motociklu intensīvas satiksmes apstākļos, dažādas sarežģītības ceļu krustojumos, kā arī pārbauda vadītāja spējas iekļauties kopējā plūsmā.
Ja eksāmens tiek ieskaitīts, jaunais vadītājs var doties uz tuvāko CSDD nodaļu un apmaksājot 22.05Eur, var saņemt vadītāja apliecību ar atzīmi “A” kategorija.